2023.05.22 godz. 09:57 Radom, Mazowieckie

Zwolnienie z pracy bez wypowiedzenia.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry W ubiegłym roku 20.10.2022 zostałem zwolniony z pracy bez wypowiedzenia przebywając na zwolnieniu lekarskim po wyjsciu ze szpitala w którym przebywałem z powodu zatoru płuc. Choroba ta była wynikiem wypadku w pracy. Zarzuty przez które zostałem zwolniony są nieprawdziwe i jestem w stanie udowodnić to w sądzie pracy. Mój staż pracy wynosi 16 lat, pracowałem w Mops jako pracownik fizyczny. Stąd moje pytanie : ile mogę realnie żądać odszkodowania za takie zdarzenie w pracy, oprócz odszkodowania za trzy miesiące bez pracy wynikające z kodeksu pracy.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Maj 2023 13:36

Dzień dobry, termin na odwołanie od zwolnienia dyscyplinarnego wynosił 21 dni od chwili otrzymania na piśmie wypowiedzenia umowy o pracę.