2020.09.16 godz. 14:40 Warszawa, Mazowieckie

Prace społeczne a koronawirus

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, w we wrześniu 2019r. rozpocząłem wykonywanie postanowień wyroku jakim są prace społeczne w wymiarze 30h miesięcznie na okres 18 miesięcy. W marcu osoba zarządzająca grafikami w miejscu, w którym "pracuję" powiedziała, że na czas nieokreślony zawieszają działanie swojej placówki. Mamy połowę września a ja nadal nie mogę się dowiedzieć kiedy prace zostaną przywrócone. Do kuratora też nie mogę się dodzwonić. Chciałbym się dowiedzieć czy przez koronawirusa ten czas bezczynności zaliczy mi się warunkowo do wykonania wyroku czy wszystko się wydłuży.?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Adam Kłoszewski

Kąty, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Wrz 2020 09:04

sugeruję wybrać się do kuratora lub wysłać mu pismo z opisem sytuacji i zawnioskować o zmianę miejsca wykonywania kary.