2023.09.18 godz. 15:56 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Czy mogę odzyskać pieniądze?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, W zeszłym tygodniu zakupiłem samochód od komisu tzn. Jednoosobowej działalności gospodarczej. Okazało się, że samochód ma dość istotna wadę. Nie chce poruszać się uszkodzonym pojazdem, który miał być sprawny. Zapłaciłem za niego mniej więcej 20tys zł. Sprzedawca początkowo unywal ręce, teraz chce niby naprawić wadę. Gdy odstawie mu samochód nie będę miał czym się poruszać. Poza tym wada według mnie jest istotna. Chciałbym oddać samochód i odzyskać pieniądze. Umowa podpisana została poza lokalem przedsiębiorstwa. Czy moje roszczenia są słuszne? Pozdrawiam, Bartłomiej Mańkowski

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Kinga Karaś

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Wrz 2023 17:23

Szanowny Panie, Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta: Konsument, który zawarł umowę poza lokalem przedsębiorstwa może od niej odstąpić w terminie 14 dni. Roszczenie z tytułu rękojmi za wady jest odrębnym prawem. Pozdrawiam serdecznie, adwokat dr Kinga Karaś
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)