2021.09.23 godz. 13:24 Gliwice, Śląskie

Jak odrzucić spadek za małoletnia?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień Dobry, wczoraj 9 letnia córka dostała list z sądu, że jest powołana do spadku po babci (a mojej byłej teściowej) ojciec dziecka żyje... ale nie mam z nim kontaktu od 3 lat, jesteśmy po rozwodzie od 2 lat, ma ograniczone prawa rodzicielskie. Nic nie wiedziałam o śmierci byłej tesciowej. Wiem, że to osoba która zawsze miała problem z finansami. Jak mogę to załatwić? Czy jest potrzebny drugi rodzic skoro nie wiem gdzie jest?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Alicja Gradowska

Czeladź, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lis 2021 19:35

Do odrzucenia spadku przez małoletniego konieczna jest uprzednia zgoda Sądu. Po uzyskaniu zgody sądu rodzinnego mozliwe jest złożenie oświadczenia o odrzuceniu spadku w imieniu małoletniego przed notariuszem lub przed sądem.