2020.03.16 godz. 10:47 Wałbrzych, Dolnośląskie

Koronawirus a urlop wypoczynkowy

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, wczoraj od pracodawcy otrzymałam sms-a takie treści: Witam , w związku z ogłoszeniem kolejnego stopnia zagrożenia wirusem -zlecam aby pracownik, którzy posiada dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym lub opiekuje się osobą starszą pozostał w domu - także wykorzystując procedurę urlopu wypoczynkowego. Czy pracodawca może wymusić abym poszła na urlop wypoczynkowy?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Mar 2020 17:17

Dzień dobry, pracodawca nie może zmusić do skorzystania z urlopu wypoczynkowego (wyjątki: w okresie wypowiedzenia oraz w przypadku zaległego urlopu), może o to co najwyżej poprosić. Pozdrawiam.