2020.10.22 godz. 14:28 Poznań, Wielkopolskie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, wczoraj otrzymałam wyrok zaoczny w którym zwalnia się mojego ojca z obowiązku alimentacji.Nie odpisałam w terminie na pozew,ponieważ w tygodniu w którym minął termin złożenie odpowiedzi zachorowałam na Covid i nie miałam możliwosci złożenia odpowiedzi.Sądziłam,że bedę mogła bronić się na sprawie.Ale jest wyrok zaoczny bez mojego udziału.Jestem osobą nadal studiującą ,pracuję na umowę zlecenie zarabiam około 600 zł.Mimo ,że pozew został złożony w sierpniu według wyroku obowiązek alimentacyjny ustał z końcem czerwca.A alimenty dostawałam do pażdziernika. Czy jest realna możliwość odwołania się od tego wyroku i uznania go zasadnym?. Dziękuję bardzo za wszystkie porady.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Paź 2020 16:18

Dzień dobry, w ciągu 14 dni od otrzymania wyroku ma Pani prawo złożyć sprzeciw. Proszę w sprzeciwie powołać te argumenty, które Pani opisała. Pozdrawiam serdecznie.