2023.12.22 godz. 11:10 Opole, Opolskie

Kara za brak OC

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, wczoraj tj. 21.12.2023 przyszło pismo z UFG o braku ubezpieczenia OC na samochód w dniach 23.07-23.08 sprawdziłem polise i okazało się że faktycznie pomimo zapłacenia za nią 23.07 obowiązuje dopiero od 23.08. Prawdopodobnie jakaś pomyłka. Polisa wystawiona jest na ojca który jest w dość cięzkiej sytuacji finansowej- liczne kredyty i opóźnienia w spłatach. Prosiłbym o jakąs podpowiedz czy da się jakoś to rozwiązać lub ewentualnie jakie pismo wystosować Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lut 2024 17:14

Dzień dobry, należałoby sprecyzować, czemu polisa obowiązywała dopiero od 23.08 oraz czy nie zaszedł błąd przy wypełnianiu informacji przez ubezpieczyciela. Pozdrawiam,