2023.01.21 godz. 17:53 Stara Słupia, Świętokrzyskie

Opieka nad dziećmi i alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Widzilam posta w grupie i dlatego się odzywam. Potrzebuję pomocy prawnej, bo nie wiem jak to.ugryzc. Chodzi o to, że rozstałam się z partnerem. Mamy dwie córki. 3 lata i 7 miesięcy. On jest osobą bardzo toksyczną. Dobrym ojcem też nie jest, ale starsza córka lubi się z nim bawić. Problem w tym, że bierze narkotyki. Mam dowody tylko w postaci zdjęć rozmów z nim. Jak i dowody na zdrady. Chciałbym żeby widywał dzieci, ale tylko w mojej obecności, przynajmniej dopóki nie zrozumieją, że bez względu na to co mówi ich tata, narkotyki to samo zło. On jednak chce je zabierać.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Sty 2023 11:32

Dzień dobry. Należy wnieść o ustalenie kontaktów w miejscu zamieszkania dziecka (bądź w innym) - każdorazowo w obecności matki.