2024.08.01 godz. 14:40 Wrocław, Dolnośląskie

Kaucja

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Właściciel wynajmowanego mieszkania zapewniał, że kaucja zostanie zwrócona. W umowie jest zapis, że środki zostaną zwrócone do 14 dni po zakończeniu umowy. Od zakończenia umowy minął już równy miesiąc. Co mogę z tym zrobić oraz czy należą mi się odsetki za opóźnienie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Sie 2024 18:11

Dzień dobry, należy wezwać wynajmującego do zwrotu kaucji, a docelowo można pozwać wynajmującego o zapłatę, jeżeli wskutek wezwania nie zapłaci. Potwierdzam, że można żądać odsetek ustawowych za opóźnienie. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Tak Nie

Magister prawa

EDYTA KOSTRZEWA

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Sie 2024 14:01

Witam Specjalizujemy sie w tego typu sprawach - skutecznie - zapraszam do kontaktu tel 507-437-019 celem omówienia współpracy.