2023.04.03 godz. 14:20 Gdynia, Pomorskie

Windykacja komornicza

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Właśnie odebrałam pismo od komornika. Jest to nakaz do zapłaty. Jest to dług kupiony przez Eques Debitum Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny. Pierwotnie był to dług niesłusznie zaciągnięty, jednak okazało się, że przegapiłam okres na odwołanie ze względu na brak podstawowej wiedzy w temacie. Czy jeśli dług przejmuje ktoś inny, to mogę się odwołać od tego w ten sam sposób bazując na tych samych argumentach? Dług był za mieszkanie w którym nie mieszkałam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Kwi 2023 18:43

Podstawową kwestią jest sprawa doręczeń wezwań do zapłaty oraz samego nakazu zapłaty. Jeśli te doręczenia były bezskuteczne, być może nadal istnieje szansa na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłąty (niewykluczone, że roszczenie również uległo już przedawnieniu). Co do zasadności roszczenia, bez szczegółów sprawy nie sposób odnieść się do sprawy. Zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl