2022.02.06 godz. 21:39 Kraków, Małopolskie

Prowadzenie agencji ubezpieczeniowej

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Wraz z moją siostrą chciałybyśmy wynająć biuro pod agencje ubezpieczeniową i prowadzic ją wspolnie, nie wiemy jak to zorganizować prawnie. Ja jestem urzędnikiem i nie będę z tego rezygnować, będę pracować kilka godzin po pracy, jestem osobą która była jeszcze rok temu agentem ubezpieczeniowym więc wiem jak to wygląda. Natomiast moja Siostra prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą i to ona spędzałaby większość czasu w biurze agencji. Co powinnyśmy zrobić tak aby to była najtańsza foma?Powinnyśmy otworzyc spółkę, a może ja JDG i zatrudnić siostrę? Proszę o pomoc...

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lut 2022 14:06

Sprawa jest skomplikowana. Pan jako urzędnik zapewne nie może być zatrudniony jednocześnie na rynku prywatnym ani nie może prowadzić JDG czy działać w spółce. Musiałbym uzyskać więcej informacji, zapraszam do kontaktu.