2020.08.25 godz. 13:35 Sierakowice, Pomorskie

Wynajem mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Wraz z partnerem wynajmujemy mieszkanie, umowa kończy nam się tego roku z końcem sierpnia i nie chcemy jej przedłużyć ponieważ okazyjnie znaleźliśmy inne mieszkanie (polecone przez znajomego) w umowie pisze ze obejmuje 2 miesięczny okres wypowiedzenia..l.wlasciciele robią problemy i chcą siła trzymać nas do października. Uważają że szybciej wiedzieliśmy że chcemy się wyprowadzić a nic nie powiedzieliśmy, nie idzie im wytłumaczyć że tak nie jest jak myślą. Czy skoro jest koniec umowy to oni mają rację że obowiązuje 2 miesiące wypowiedzenia i powinniśmy za nie zapłacić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Sie 2020 20:14

Dzień dobry, jeżeli umowa jest zawarta na rok to kończy się z okresem jest obowiązywania, bez uwzględnienia okresu wypowiedzenia. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)