2024.03.11 godz. 20:56 Środa Wielkopolska, Wielkopolskie

spadek/testament

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, wuja zmarł 8 lat temu i pozostawił testament na zone na swoja częśc mieszkania, był bezdzietny , żyje jeden brat i 6 bratanków po zmarłych braciach. Ciocia złozyła testament w sądzie i brat i bratankowie otrzymali wniosek o stwierdzenie nabycia spadku i wezwanie do sądu na rozprawę . Sąd odległy jest o 400 km i wszyscy uczestnicy postępowania nie są w stanie wstawić sie na rozprawie. Co można zrobic w takiej sytuacji ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Mar 2024 14:23

Mogą wnosić o przeprowadzenie rozprawy w trybie zdalnym (sąd po uwzględnieniu wniosku prześle link do rozprawy on-line)