2022.01.17 godz. 10:33 Mrowino, Wielkopolskie

Czynsz podniesiony o ponad 100%

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień Dobry, wynajęliśmy domek na wsi pod Poznaniem, przeprowadziliśmy kosztowny remont i mieszkamy tu 3 i pół roku. W listopadzie dostaliśmy maila z tytułem nowy czynsz z informacją że od czynsz zostanie podniesiony o 600-1100 zł. Próbowaliśmy negocjować biorąc pod uwagę podniesione koszty, ale w piątek dostaliśmy pismo że od teraz czynsz będzie wynosił 3000 tys. zł co jest podwyżką o ponad 100%. Proszę o pomoc, z poważanem Paulina K.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Sty 2022 13:36

Jeżeli podwyżka dotyczy stricte czynszu, to jest bezprawna, jeżeli w czynszu są opłaty za media to może być uzasadniona.