2021.12.10 godz. 18:12 Poznań, Wielkopolskie

Podniesienie czynszu najmu.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Wynajmuje na zasadzie najmu na osobę fizyczną (ryczałt) lokal dla firmy. Chciałbym od stycznia podnieść czynsz, chciałbym również wraz z rachunkiem za miesiąc grudzień przesłać informację pisemną o podwyżce. Jaką treść i formę musi mieć taka informacja? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Wojciech Igielski

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Gru 2021 08:05

Dzień dobry, na początek należałoby zajrzeć do umowy najmu, żeby przekonać się, czy dopuszcza ona podwyżkę czynszu. Jeżeli umowa nie przewiduje takiej możliwości, to zmiana w tym zakresie będzie wymagała zgody najemcy, a sama umowa będzie podlegała aneksowaniu (trzeba będzie sporządzić do niej aneks, w którym zostanie podana nowa kwota czynszu).