2022.04.07 godz. 11:24 Płock, Mazowieckie

Odroczenie rozprawy rozwodowej

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Wysłałam pozew rozwodowy do Sądu. Mąż go otrzymał z datą rozprawy wyznaczoną na 26.04.2022. Jeszcze nie odpisał do Sądu odpowiedzi. Chcielibyśmy nawiązać ostatnią próbę pojednania. Więc chcę przełożyć rozprawę za 3 miesiące. W jaki sposób mogę to zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Kwi 2022 11:54

Dzień dobry, jest możliwość zawieszenia postępowania na zgodny wniosek obu stron w tym zakresie. Postępowania nie będzie można podjąć akurat przez okres minimum 3 miesięcy, a jeżeli nie będzie wniosku nikogo z Państwa o podjęcie postępowania w terminie roku, to sprawa zostanie umorzona. Potem oczywiście można złożyć nowy pozew rozwodowy. Jeżeli Państwo dojdą do pojednania, to można wtedy wcześniej cofnąć pozew rozwodowy. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)