2023.10.03 godz. 18:47 Gdańsk, Pomorskie

Możliwa kara

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Wzięłam kredyt na babcie. Babcia o tym nie wiedziała ale sytuacja wygląda tak że musiała się zweryfikować. Teraz już o tym wie i bank został poinformowany. Powiedziano mi że nie mam prawa odebrać paszportu ani wyjechać z kraju ( mieszkam w Norwegii) bo złapie mnie policja. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy to prawda?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Paź 2023 19:38

Bank zapewne złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (w grę wchodzą ewentualnie dwa czyny: 286 kk, 275 kk (być może więcej). W postępowaniu przygotowawczym środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju (połączony ewentualnie z zatrzymaniem paszportu) wydaje prokurator. Ponieważ mieszka Pani za granicą, nie jest wykluczone, że taki środek zostanie zastosowany. Jeśli potrzebuje Pani obrońcy w tej sprawie, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)