2020.04.29 godz. 20:44 Poznań, Wielkopolskie

Jak złożyć wniosek?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, z uwagi na wcześniejszą chorobe mojej mamy, oraz swoj mlody wówczas wiek, bylam zmuszona by zadluzyc sie w banku kredytem jak i w firmach pozyczkowych. Ze wzgledu na ta sytuacje, opiekowalam sie mama, nie mialam szans na pojscie do pracy wiec rat po prostu nie bylam w stanie splacac. W tym momencie, jestem w stanie, malymi krokami splacac raty, lecz firmy pozyczkowe nie licza sie z faktem ze zadluzenie jest na duza kwote łączna i nie jestem w stanie na kazde konto wpłacać az tak duze kwoty. Dowiedzialam się, ze jest mozliwosc zgloszenia upadlosci konsumenckiej. Czy jest szansa?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Paweł Szybko

Zabrze, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Maj 2020 22:36

Szanowna Pani, jeśli Pani długi są tak znaczące, że nie może Pani poradzić sobie z ich spłatą, warto rozważyć upadłość konsumencką. Jest to rozwiązanie pozwalające na rzeczywiste uporanie się z problemami finansowymi, po przejściu odpowiedniej procedury sądowej. Chętnie wyjaśnię jak wygląda upadłość konsumencka i jakie są jej skutki i zalety. Łączę pozdrowienia Adwokat Paweł Szybko 721 888 649

Zmodyfikowano dnia: 01 Maj 2020 22:41
Tak Nie

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Kwi 2020 21:16

tak, jest możliwość złożenia wniosku o upadłość konsumencką. Wniosek o upadłość konsumencką należy ściągnąć z Internetu, dlatego gdyż jest to formularz - https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/formularze-wnioskow-w-postepowaniu-upadlosciowym-cd i należy go złożyć do sądu właściwego dla głównego ośrodka podstawowej działalności dłużnika. Jeżeli dłużnikiem jest osoba fizyczna nieprowadząca działalności, to właściwym sądem będzie sąd właściwy dla miejsca pobytu dłużnika.

Zmodyfikowano dnia: 29 Kwi 2020 21:23