2022.03.05 godz. 14:27 Nowa Ruda, Dolnośląskie

Umowa o kredyt podpisana w aplikacji PDF

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, z własnej głupoty podpisałam umowę o kredyt, oraz uznanie długu z osobą zagraniczną. Kredytu nie otrzymałam, teraz osoba straszy mnie interpolem. Umowę podpisałam na telefonie w aplikacji pdf, bez zaufanego podpisu, ani nic w tym stylu. Czy taka umowa ma ważność ? Umowy nie wydrukowałam, oraz nie podpisałam, tylko na aplikacji pdf.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Mar 2022 14:32

Jeżeli faktycznie jest to umowa kredytu, to powinna zostać zawarta na piśmie. Jeżeli jest to pożyczka a nie kredyt - nie ma wymogu formy pisemnej i złożenia podpisu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)