2023.11.30 godz. 08:16 Namysłów, Opolskie

Pożyczka od osoby prywatnej

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Zaciągnęłam pożyczkę od osoby prywatnej - kwota 8500 zł. Ze względu na to że przedłużałam terminy bo nie miałam pieniędzy na czas, pożyczkodawca podnosił kwoty aż doszło do ogromnej sumy. W tym momencie jestem na etapie, gdzie już spłaciłam ponad 30tys - czyli to co pożyczyłam + dużo dużo więcej pieniędzy, a pożyczkodawca oczekuje jeszcze 50 tysięcy .. Szantażuje mnie, że jeżeli nie spłacę, będzie pisać do moich znajomych i wstawi ogłoszenie do internetu że jestem ‚oszustką’. A spłaciłam już to co pożyczyłam. Jestem przerażona, nie wiem co robić.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Lis 2023 09:21

Jeśli umowa przewidywała jakieś odsetki za opóźnienie (odsetki maksymalne wynikają z przepisów), to proszę obliczyć wartość pożyczki wraz z odsetkami i odpisać, że spłaciła już Pani pełną kwotę. Rozważyłbym ewentualnie wezwanie do zwrotu kwot nadpłaconych jako świadczenie nienależne