2023.07.12 godz. 09:40 Radzyń Podlaski, Lubelskie

Prawo do odstąpienia od umowy

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Zajmuje się instalacją systemów monitoringu wizyjnego. Dnia 21.06 klient (JDG) zamówił u mnie usługę instalacji. Dnia 08.07 instalacji została zrealizowana i zatwierdzona przez klienta. Jako instalacje rozumiemy wykonanie systemu z komponentów, konfigurację oraz instalację na obiekcie klienta. Podczas instalacji system został dostosowany tak, aby dało się go zamontować na obiekcie klienta. Dodatkowo sprzęt został przypisany do indywidualnego konta klienta. Czy w takiej sytuacji klient ma prawo do odstąpienia od umowy?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lip 2023 11:56

Prawo odstąpienia od umowy wynika z rękojmi, natomiast nie znając stanu faktycznego oraz powodów odstąpienia, nie sposób ustosunkować się do sprawy. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl