2023.08.27 godz. 13:56 Łuczyce, Małopolskie

Wypadek na drodze służebnej

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, zakupiłam dom z działka od firmy ktora nie jest deweloperem, mamy w akcie notarialnym zapis ze mozemy korzystać z drogi ktora dochodzi do domu i mamy miec mozliwy podjazd i podejscie. "mamy służebność drogi" . Dorga tana ta chwile jest usupana gruzem który nie nadaje sie do wjazdu samochodem osobowy i strach wejsc na ta droge gdyż jest ona zasypana gruzem w ktorym sa odłamki ceramiki, metale, tworzywa sztuczne , wielke bryły kamienia, cegiel itp . Kto odpowiada w przypadku uszkodzenia ciała czy też uszkodzeniu samochodu ? Bardzo dziekuje za odpowiedz Beata

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Sie 2023 14:25

Administrator danej drogi. Kwestią odmienną jest przyczyna wypadku i wina administratora w tym zakresie. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)