2023.09.18 godz. 10:09 Pisz, Warmińsko-mazurskie

Reklamacja a zwrot 14dni

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Zakupiłem towar przez internet. Odesłałem towar na reklamację i zarządałem wymiany, naprawy i ewentualnie zwrotu środków pieniężnych. Po rozmowie ze sprzedającym - stwierdził że towar zostanie naprawiony. Czy po odesłaniu naprawionego towaru przez sprzedajacego będę miał dalej 14dni na zwrot towaru bez podania przyczyny ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Wrz 2023 10:12

Nie. Z opisu wynika, że nie skorzystał Pan z prawa odstąpienia od umowy, a z prawa reklamacji (rękojmi). Termin 14 dni na odstąpienie od umowy już upłynął.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)