2024.07.04 godz. 18:06 Białystok, Podlaskie

Udziały w nieruchomości

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Zamierzamy kupić wspólnie z partnerem dom. Ja wykladam 70% kwoty a partner 30%. Czy w zapisie aktu notarialnego może być informacja, ze mamy udziały w nieruchomości po równo czyli 50 % na 50%. mimo większego wkładu z jednej że stron? Czy jednak rzeczywisty wkład finansowy ma odzwierciedlać udział preocentowy? Z powazaniem.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lip 2024 08:45

Dzień dobry Zgodnie z prawem udziały w nieruchomości powinny odzwierciedlać faktycznie poniesione koszty zakupu przez nabywców. W przeciwnym razie mamy do czynienia z poświadczeniem nieprawdy. Z wyrazami szacunku