2023.01.18 godz. 10:17 Reda, Pomorskie

Umowa lojalnościowa - ważność

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Zdecydowałem się na rozwiązanie umowy o pracę z pracodawcą. Zawarliśmy umowę lojalnościową - pracodawca sfinansował naukę języka angielskiego wymagając "lojalki" na okres 2 lat. Zauważyłem na umowie błąd. Mianowicie umowa została sporządzona po 6 miesiącach pracy w firmie. W umowie lojalnościowej zawarta jest umowa na czas próbny (3msc) jako podstawa lojalki, która w dniu podpisania już była umową, która się zakończyła - była nieważna. Czy umowa lojalnościowa nadal jest ważna i jestem zobligowany prawnie do zwrotu kosztów kursu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Sty 2023 11:06

Dzień dobry zapraszam do kontaktu z kancelarią. Niezbędna jest analiza zawartych umów. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)