2022.01.13 godz. 13:55 Gdańsk, Pomorskie

Rozwód o winie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry zdradziłem żonę i się dowiedziała o tym chce rozwód o winie mam zamiar się przyznać, czy to będzie miało wpływ na to kto będzie miał jakie prawa do dziecka? Dziecko jest półtora roczne.. Czy może mi ograniczyc prawa do dziecka? Zaznaczę że nie pije, nie znęcam się fizycznie ani psychicznie nad żona ani dzieckiem.. Jestem dobrym ojcem i staram się widywać małą codziennie.. Daje pieniądze na dziecko pomagam jak tylko mogę.. Jestem trochę przerażony bo żona mówi że mi ograniczy prawa i niewiem co robić w tej sytuacji.. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Sty 2022 16:48

Dzień dobry, kwestia winy w rozkładzie pożycia małżeńskiego dotyczy tylko relacji między Państwem i co do zasady nie powinno to mieć wpływu na treść rozstrzygnięć związanych z dzieckiem. W przedmiocie wykonywania władzy rodzicielskiej Sąd będzie się kierował innymi przesłankami aniżeli wierność małżeńska, tj. przykładowo więzią z dzieckiem, czy dany rodzic prawidłowo się nim zajmuje itp. kwestiami, które będą badane w ramach opinii biegłych. Jeżeli dziecko zostanie z matką, to z pewnością będzie potrzeba ustalenia kontaktów z dzieckiem. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)