2022.03.01 godz. 09:23 Gdańsk, Pomorskie

Usterka z tytułu rękojmi

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Zgłosiłem do dewelopera usterkę na mocy rękojmi. Ten poinformował mnie, że przyjmuje to do wiadomości, oraz że wykonawca w najbliższym terminie zgłosi się do mnie w celu sprawdzenia ww. Następnie po 13 dniach otrzymałem wiadomość, że wykonawca dalej rozpatruję usterkę i czas na decyzję o jej uznaniu został zawieszony. Czy jest to działanie zgodne z prawem? Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Mar 2022 10:37

Deweloper jest obowiązany usunąć wadę w rozsądnym czasie i bez nadmiernych niedogodności dla kupującego. W Pana przypadku deweloper nie dokonał usunięcia wady w rozsądnym czasie. Deweloper nawet nie ustosunkował się do Pana żądania w terminie czternastu dni. Zatem uważa się, że Pana żądanie uznał za uzasadnione. Proszę go o tym poinformować na piśmie i ponaglić.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)