2023.10.15 godz. 12:29 Chorzów, Śląskie

Brak świadectwa pracy

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, złożyłem pracodawcy wypowiedzenie bez okresu wypowiedzenia z winy pracodawcy, który dopuścił się ciężkiego naruszenia obowiązku pracodawcy tzn braku wypłaty. Otrzymałem od niego pismo, ale nie było to oficjalne odwołanie od mojego wypowiedzenia, a jedynie pismo że uważa je za nieuzasadnione bowiem podjął informacje (włamując się na mój prywatny facebook i robiąc zrzuty ekranu) Niestety, do dziś nie otrzymałem świadectwa pracy. Czy biorąc pod uwagę że minął mu czas na odwołanie i wysłanie pisma dot rozwiązania umowy na podstawie art 52, czy mogę na spokojnie wysłać mail o swiadect

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Dominik Urbaniak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Paź 2023 17:06

Dzień dobry, zapraszam do kontaktu przez prywatną wiadomość - udzielę kompleksowej porady na podstawie przekazanych przez Pana informacji i doradzę jakie kroki najlepiej podjąć, żeby zabezpieczyć Pana interesy.