2020.08.07 godz. 19:05 Kraków, Małopolskie

Dług w spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Zmarł mój tata. Odrzuciłam spadek u notariusza w w ciągu 6 miesięcy od śmierci. Poza mną dziedziczą ustawowo jeszcze : moja mama i dwojka rodzeństwa. Moje pytanie brzmi: czy miałam obowiązek informowania reszty spadkobierców, że odrzuciłam owy spadek. W momencie podpisywania odrzucenia byłam w złych stosunkach z resztą spadkobierców i nie utrzymywałam z nimi kontaktu. Wiedziałam jednak o długach, które posiadał tata i odrzuciłam spadek. Czy mogę ponieść konsekwencje nie poinformowania reszty spadkobierców o odrzuceniu spadku?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Sie 2020 19:58

Dzień dobry, nie ma Pani obowiązku informowania reszty spadkobierców. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak