2021.05.24 godz. 19:12 Wrocław, Dolnośląskie

oszustwo na kasie samoobsługowej

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, zostałam dziś oskarżona o oszustwo, na kasie samoobsługowej w markecie skasowałam tańszy produkt i oszukałam sklep na 7 zł nie miałam wcześniej takiej sytuacji więc przyznałam się do winy bo nie wiedziałam że mogę powiedzieć że to pomyłka, jeśli dziś został sporządzony akt oskarżenia to kiedy mogę dostać wezwanie do sądu i kiedy odbędzie się sprawa? Jest to dla mnie ogromny problem ponieważ za 2 tygodnie miałam lecieć do USA na 3,5 msc a w tym wypadku pewnie wypadnie mi w tym czasie sprawa w sądzie, czy jest jakaś możliwość umorzenia albo przełożenia tej sprawy?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Maj 2021 13:54

Dzień dobry, nie jest możliwe, aby sprawa w sądzie odbyła się tak szybko. Przede wszystkim jednak powinna się Pani skontaktować z policją ustalić sygnaturę sprawy i złożyć wniosek ponowne przesłuchanie. Pozdrawiam