2024.07.31 godz. 16:48 Kołki, Zachodniopomorskie

Co mam napisać do sądu?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Zostałem oskarżony z art. 284 par. 2 kk. Otrzymałem zawiadomienie o przesłaniu aktu oskarżenia do sądu z pouczeniem o skazaniu bez rozprawy art. 343 k.p.k. Nie stać mnie na adwokata. Kwota jaką przywłaszczyłem to 20 tys. zł. Od maja br. wpłacam pokrzywdzonej 500 zł miesięcznie, więc staram się naprawić czyn, którego dopuściłem się. Jaki wniosek mam wysłać do sądu? Co mam w nim uwzględnić? Chciałbym poddać się karze dobrowolnie i spłacać jak dotychczas w ratach. Bardzo proszę o pomoc. Z poważaniem Daniel P.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Sie 2024 13:21

Dzień dobry, sprawa wymaga szerszego omówienia i w tym zakresie sugeruje bezpośredni kontakt z mecenasem.