2023.11.09 godz. 09:28 Warszawa, Mazowieckie

Prawo pracy - okres wypowiedzenia

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, zostałem zatrudniony w lutym br. na 6 miesięczny okres próbny. Po wygaśnięciu umowy pracodawca przedłużył mi ją na kolejne 6 miesięcy - umowa wygasa 31 stycznia 2024 roku. Moje pytanie brzmi. Jaki mam okres wypowiedzenia? 2 tyg. czy miesiąc? Chciałbym złożyć wypowiedzenia i od stycznia zacząć pracę w nowej firmie. Nie wiem czy mam położyć kwit na koniec listopada czy w połowie grudnia. Pozdrawiam, Piotr

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lis 2023 10:10

Dzień dobry, okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc. Liczy się od końca miesiąca. Czyli wypowiedzenie złożone 9.11.2023 liczy się od 30.11.2023 i kończy 31.12.2023 r.