2023.03.21 godz. 14:52 Zielona Góra, Lubuskie

Rejestr karny

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, zostałem złapany z nieznaczna ilością suszu przy sobie (1.8g). Czy w takiej sytuacji będę zapisany w rejestrze karnym. Chciałbym dodać, ze sprawa jest nadal w toku i jest to moje pierwsze przewinienie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Mar 2023 15:45

Szanowny Panie, zgodnie z art. 62a ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii postępowanie można umorzyć przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia jeśli orzeczenie kary byłoby niecelowe ze względu na okoliczności czynu, a także stopień społecznej szkodliwości. Jeśli jednak organy ścigania nie umorzą postępowania proszę starać się o uznanie kwalifikacji z 62 par. 3 upn (wypadek mniejszej wagi) i kare ograniczenia wolności. Niestety w takim wypadku będzie Pan figurował w rejestrze. Istnieje również możliwość warunkowego umorzenia postępowania wobec Pana
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)