2024.02.05 godz. 18:04 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Czy mogę te firmę zgłosić do PIP-u?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Zwolniono mnie z pracy na umowie zlecenie przed świętami w 2023 roku. Do dzisiaj nie otrzymałam wypowiedzenia. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Czy mogę te firmę zgłosić do PIP-u? I czy coś mi grozi z tego powodu? Czy jest ryzyko, że z tego tytułu nikt inny nie będzie chciał mnie zatrudnić? Pozdrawiam i czekam na odzew.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Arkadiusz Kozok

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lut 2024 18:21

Umowa zlecenia, w przeciwieństwie do umowy o pracę, nie wymaga formalnego wypowiedzenia. Umowa zlecenia kończy się z chwilą wykonania zlecenia lub osiągnięcia celu określonego w umowie. Musiała by Pani przedstawić umowę prawnikowi i jeżeli chce Pani uzyskać więcej informacji na ten temat zapraszam do kontaktu mailowego - arkadiuszkozok@gmail.com Pozdrawiam