2023.11.17 godz. 09:27 Sobótka, Dolnośląskie

Separacja - rozdzielność majątkowa

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Zwracam się do Państwa z następującym pytaniem. Mój małżonek dwa tygodnie temu się wyprowadził. Oświadczyłam że nie dam mu rozwodu, mogę zgodzić się na separację. Wczoraj zażądał ode mnie raportu z BIK tłumacząc że aby zacząć cały proces musi wiedzieć ile kto ma jakich długów. Dodam że nie posiadamy wspólnych kredytów ani hipoteki. Mieszkaliśmy u moich rodziców. Nigdzie nie znalazłam wzmianki o tym że BIK jest potrzebny do separacji jedynie informację ze separacja tworzy rozdzielność majątkową. Proszę o poradę czy są przesłanki do tego aby ten raport mu udostępnić.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Lis 2023 16:09

Dzień dobry, Pani mąż będzie ponosić odpowiedzialność za te zobowiązania, wchodzące w skład majątku wspólnego, które powstały przed dniem orzeczenia separacji. Zatem zapewne stąd zainteresowanie raportem BIK.