2023.01.17 godz. 07:51 Łódź, Łódzkie

Mieszkanie po prababci - zmiana spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Zwracam się do Państwa z problemem związanym z mieszkaniem po mojej prababci. W kilku zdaniach opiszę sytuację. W latach 90-tych moi rodzice wykupili mieszkanie za pieniądze z książeczek oszczędnościowych. W przedmiotowym mieszkaniu żyła wcześniej moja prababcia i po przejęciu mieszkania przez rodziców miała zamieszkać z moją babcią. Tak się jednak nie stało, bo prababcia nie zamierzała opuszczać mieszkania i bała się, że moi rodzice brzydko mówiąc pozbędą się jej po wykupie, więc rodzina ustaliła, że rodzice przepiszą mieszkanie na prababcię a po jej śmierci w ramach spadku moi rodzice otrzymają to mieszkanie. I tak się stało, rodzice przepisali mieszkanie na prababcię. Mieszkaliśmy razem 10 lat, aż rodzice wybudowali dom i przeprowadziliśmy się na wieś. Prababcia została sama, więc wprowadził się do niej kuzyn mojej mamy wraz z żoną i synem. Prababcia była już w podeszłym wieku (ok.90 lat) i została zmanipulowana przez kuzyna, który podstępem zaprowadził ją do notariusza i namówił do przepisania mieszkania na niego. W konsekwencji moi rodzice zostali bez mieszkania i bez oszczędności, na które długo pracowali. Zwracam się z prośbą o informację, czy jest jakakolwiek szansa by odzyskać należną im nieruchomość lub kapitał, który zainwestowali?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sty 2023 10:02

dzień dobry, w tej sytuacji napewno należy się zachowek. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl