2024.03.12 godz. 14:54 Kraków, Małopolskie

Sprzedaż domu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, zwracam się do Państwa z zapytaniem odnośnie sprzedaży domu, bez odbioru. Jak dokonać takiego odbioru? Dodam, iż dziennik budowy jest w posiadaniu, ale nie jest kompletny. Na dzień dzisiejszy dom ma 20 lat. Nanoszone były także zmiany w planach, które także nie zostały uregulowane. Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Kwi 2024 14:05

Dzień dobry Zakładam, że dom został wybudowany na działce, która jest własnością tego kto go budował. Z posiadanymi dokumentami należy udać się do notariusza, który sporządzi umowę sprzedaży, opisując w niej stan nieruchomości. Z wyrazami szacunku