2024.09.17 godz. 09:07 Katowice, Śląskie

Co zrobić z zaistniałą sytuacją

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień Dobry Zwracam się z prośbą o pomoc Córka dwa razy dokonała kradzieży - raz w kwietniu (kwota 9zl) - drugi raz w czerwcu(kwota 77zl w tym był alkohol) wraz z koleżanką Córka ma 15lat Na listopad jest ustalona sprawa sądowa. Proszę o pomoc co mam robić? Jakie mogą być tego konsekwencje? Jestem po rozwodzie - 4lata. O całej sytuacji dowiedziałem się niedawno - dostałem wezwanie na sprawę sądową. Córka mieszka z byłą żoną.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Wrz 2024 11:39

Sąd rodzinny podejmie decyzję, czy doszło do popełnienia czynu zabronionego, a jeśli tak, zastosuje wobec nieletniej środki przewidziane ustawą (kary stosowane wobec nieletniego). Wobec rodziców sąd z urzędu wszcznie postępowanie o ograniczenie władzy rodzicielskiej. Dla Pana to również ewentualna możliwość wnoszenia o zmianę pieczy (miejsca zamieszkania dziecka przy Panu). Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika w tych sprawach, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl