2021.06.16 godz. 23:16 Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Spadek po zmarłej mamie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, zwracam się z prośbą o poradę odnośnie spadku po zmarłej mamie. Moja mama za decyzją sądu nabyła spadek rodzinny (kamienicę) w 2016 roku wraz z pozostałymi spadkobiercami. Po jej śmierci w 2018 r. nie zostało przeprowadzone postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku. Dlatego do ustawowych spadkobierców należę ja, jako córka oraz mój ojciec. Jeśli chcielibyśmy sprzedać nabytą przez mamę nieruchomość, jakich formalności powinniśmy dokonać? Czy niezbędne jest założenie sprawy w sądzie czy wystarczy załatwić sprawę u notariusza?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Zenon Depta

Rybnik, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Cze 2021 21:30

Jeśli wszyscy spadkobiercy są zgodni, to można załatwić sprawę u notrariusza
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)