2020.09.06 godz. 18:01 Inowrocław, Kujawsko-pomorskie

zakaz konkurencji

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Zwracam się z zapytaniem czy przy zapisach zakazu konkurencji w umowie o pracę mogę bez problemu założyć własną działalność gospodarczą? Czy muszę o tym informować pracodawcę? Pracodawca to zakład produkcyjny produkujący mrożone warzywa i owoce.Ja jestem specjalistą ds bhp i ochrony środowiska na etacie i chciałbym na własny rachunek podjąć działalność związaną z BHP i ochroną środowiska.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Adam Kłoszewski

Kąty, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Wrz 2020 16:14

może Pan otworzyć działalność niekonkurencyjną
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)