2022.01.04 godz. 13:35 Ryczów, Małopolskie

Konto bankowe po śmierci zmarłego

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień doby, Dziadek zmarł 18.11.21 r. miał obywatelstwo Austriackie i Polskie, pobierał dwie emerytury. Miał konto w pekao w euro, na tym koncie było 540 euro które mu się należały (dostaliśmy pismo z Austrii ze nie chcą od nas zwrotu tych pieniędzy). Dzisiaj byliśmy w banku w celu zamknięcia kona i wybrania pieniędzy, konto zostało usunięte i dziadek został zgłoszony jako zmarły. Jedyna opcja to jest taka że ZUS zgłosił smierć dziadka. Co mamy robić dalej żeby odzyskać informacje gdzie są te pieniądze i na jakiej postawie ZUS nimi zarządził?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Alicja Gradowska

Czeladź, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sty 2022 21:54

Bank powinien udzielić takich informacji na podstawie postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku lub notarialnego aktu poświadczenia dziedziczenia.