2024.06.11 godz. 20:28 Wieleń, Wielkopolskie

Prawo do domu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień Dzień dobry mam pytanie z mężem i dziećmi mieszkamy u teściowej dom jest parterowy teściowa i góry my na dole wyremontowalismy cały nasz "dół"mój mąż ma siostre która ma swoje mieszkanie, teściowa zaznaczyła że nie przepisze na domu i jeśli zostaniemy to będziemy musieli spłacić siostrę męża, niestety teściowa zaznaczyła ze niestety jej jest wszystko i dom i podwórko i nie możemy o niczym decydować Moje pytanie jest czy naprawdę będziemy musieli spłacić męża siostrę jeśli nie przepisze majątku na męża?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Cze 2024 22:08

Nie macie Państwo żadnych praw własności do tej nieruchomości. Z treści wynika, że teściowa proponuje darowiznę na Państwa rzecz o ile spłacicie Państwo połowę wartości drugiemu dziecku. Teściowa jako właściciel może swobodnie dysponować nieruchomością i decydować o domu. Abstrahując - propozycja teściowej jest całkowicie zrozumiała i logiczna