2021.07.04 godz. 23:30 Gdynia, Pomorskie

Przyznanie ojcostwa.

Wyjaśnienie sytuacji

Dziewczyna skonczy 15 wrzesnia tego roku 18 lat. 13 wrzesnia ma wyznaczony termin porodu. Jej chlopak w tym roku skonczy 25 lat. Na drugi rok chca wziasc slub. Pytanie brzmi-Czy nie bedzie problemu z uznaniem ojcostwa? Drugie-Czy dziecko otrzyma nazwisko ojca?Trzecie-Czy ojciec dziecka bedzie mogl bez problemu zajmowac sie sprawami dziecka,np,wizyty z dzieckiem u lekarza?Dziekuje z gory za odpowiedz.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lip 2021 21:50

Do uznania przed pełnoletnością dziewczyny, niezbędna zgoda jej rodziców. Po skończeniu 18 lat stawiają się razem w USC i nie mają problemów.