2022.05.23 godz. 16:30 Poznań, Wielkopolskie

Gwałt czy nie gwałt

Wyjaśnienie sytuacji

Dziś dobry, Nurtuje mnie jedno pytanie natury prawnej, czy w sytuacji, gdy dojdzie do kontaktu seksualnego, za zgodą obu osób, przy czym obie osoby dobrowolnie piły alkohol, to czy w sytuacji, gdy jedna z tych osób nie pamięta tej nocy, to czy nastąpił gwałt, gdyż fakt że nie pamięta nocy, oznacza że była zbyt pijana by świadomie decydować o sobie, czy jednak fakt, że ta druga osoba nie miała takiego zamiaru, a także nie była świadoma tak złego stanu pierwszej osoby, oznacza, że nie było gwałtu.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Karolina Bućko

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Maj 2022 18:50

Do gwałtu dochodzi poprzez przemoc lub groźbe tylko tak art 197 kk K Bućko adw.