2021.03.17 godz. 14:21 Niegowonice, Śląskie

Spadki i testamenty

Wyjaśnienie sytuacji

dzisiaj dostałem pismo z sądu wysłane przez ojca odnośnie spadku po mamie która nie zostawiła testamentu - głównie to chodzi chyba o to aby mnie pozbawić wszystkiego i wysiudać z domu rodzinnego - nie wiem tylko czy moim siostrą coś sie jeszcze należy bo one już dostały wcześniej działki budowlane od moich rodziców

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Mar 2021 22:24

Jeśli nie było testamentu, spadkobiercami po mamie są jej mąż oraz dzieci - zapewne obecnie zostało wszczęte postępowanie spadkowe celem stwierdzenia przez Sąd kto jest uprawniony do dziedziczenia i w jakiej części, Pana siostry również muszą być zawiadomione przez Sąd.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)