2023.04.07 godz. 00:02 Warszawa, Mazowieckie

Zarzuty

Wyjaśnienie sytuacji

Dzisiaj dowiedziałem się że 13 kwietnia zostaną postawione mi zarzuty z art 278 k.k za kradzież z 3 sklepów tej samej sieci na kwotę łączną 5000zł w maju 2022r . Aktualnie odbywam karę ograniczenia wolności z art 286 k.k w wymiarze 7mc połączoną z odbywaniem prac społecznych w wymiarze 20h/mc. Wyrok z którego odbywam aktualnie karę jest z 26 lipca 2022r. Chciałbym poddać się dobrowalnie karze, czy jest jakaś szansa na uniknięcię kary pozbawienia wolności? Od czasu aktualnego wyroku nie popełniłem żadnych przestępstw ani wykroczeń a w czasie popełniania obydóch przestępstw byłem uzależniony od narkotyków i jest bardzo wysokie prawdopodobienśtwo że podczas popełniania przestępstwa o które będe miał teraz zarzuty również byłem pod wpływem narkotyków. Proszę o pomoc i informację czy jest możliwość uniknięcia orzeczenia kary pozbawienia wolności.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Kwi 2023 10:59

Oczywiście, że jest szansa uniknięcia kary bezwzględnego pozbawienia wolności. Istotne są okoliczności popełnienia czynu, a także ewentualny stan ograniczonej poczytalności (jeśli jest możliwość chociażby uprawdopodobnienia). Jeśli potrzebuje Pan obrońcy, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)