2020.08.20 godz. 15:19 Warszawa, Mazowieckie

Proszę o Pomoc

Wyjaśnienie sytuacji

dzwoniłem do sądu była dziewczyna Rząda o de mnie 800 zł alimentów nie rozumiem tej kwoty ona chce aliemty również na siebie chociaż nie byłem z nią małżeństwem ani po rozwodzenie żeby rzadała na siebie alimentów były partner siedzi za granica i płąci na dziecko 8 lat 450 zł więc pomóżcie skąd taka kwota ? przecież ja też kupowałem rzeczy dziecku ma adwokata z Urzędu ja też wezmę jeśli się nie dogadam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Sie 2020 17:37

co to znaczy, że dzwonił Pan do Sądu i po co? Jeżeli jest sprawa w sądzie, to powinien Pan otrzymać z sądu pozew drugiej strony. Z niego powinien Pan się dowiedzieć skąd taka kwota alimentów i na czyją rzecz. Jeżeli dostanie Pan pozew, to może Pan sporządzić odpowiedź na pozew i podnieść wszystkie argumenty przeciwko np. takiej kwocie. Również w odpowiedzi na pozew może Pan zamieścić wniosek o przyznanie adwokata z urzędu.

Zmodyfikowano dnia: 20 Sie 2020 17:39