2022.04.18 godz. 10:58 Warszawa, Mazowieckie

Egzekucja administracyjna kosztów sadowych

Wyjaśnienie sytuacji

Mbank wypowiedział mi linię kredytowa. Dlug spłaciłem kilka dni po otrzymaniu pozwu. Sąd odwołał rozprawę ale obciążył mnie kosztami sądowymi. Mbank szybko oddal sprawę do komornika jednak ten umorzył po 3 miesiącach egzekucje. Ostatnio dostałem informację z US że zajmuje mi wynagrodzenie za dlug za ten dług. Czy US może prowadzić egzekucje na wniosek banku ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Kwi 2022 09:56

Bank składa wniosek o egzekucję do komornika, a ten dokonuje zajęć - między innymi wierzytelności w US albo z wynagrodzenia za pracę.