2023.10.11 godz. 12:27 Warszawa, Mazowieckie

Ekipa remontowa nie wykonała całego zakresu prac, a to co zrobiła posiada wiele wad, następnie urwała kontakt

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Chciałbym się skonsultować odnośnie wyegzekwowania zwrotu części poniesionych kosztów od nieuczciwej ekipy remontowej. Ekipa została mi polecona przez stolarza, w pewnym momencie pod koniec prac szef ekipy stwierdził, że część prac może wykonać wymieniony wcześniej stolarz (np. powieszenie lamp). Jak się później okazało, szef ekipy nie przewidywał zapłacić stolarzowi za tą pracę, a ja już przekazałem mu wszystkie umówione pieniądze. Ponadto teraz podczas prac stolarza wychodzą liczne błędy i defekty prac tamtej ekipy, jak np. krzywizna ściany. Co można w takiej sytuacji zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Paź 2023 13:10

Przede wszystkim należy dokonać oceny wykonanych prac i sporządzić protokół / opinię oraz wycenę niezbędnych korekt i poprawek. następnie wezwać wykonawcę do naprawy ujawnionych usterek. W przypadku bezskuteczności złożyć oświadczenie o obniżenie ceny i wezwać do zapłaty kwoty szkody + koneicznych napraw dokonanych przez podmiot trzeci - a w razie odmowy zapłąty, złożyć pozew o zapłatę.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)