2020.02.26 godz. 12:56 Krakówka, Małopolskie

ekwiwalent za urlop w związku z przejściem na emeryturę

Wyjaśnienie sytuacji

W dniu 20.02.2020 rozwiązałem umowę o pracę.W związku z przejściem na emeryturę,do dnia 20.02.2020 wykorzystałem 10 dni urlopu wypocznkowego. Czy za pozostałe 16 dni należy się ekwiwalent pieniężny.Zgóry dziękuję za odpowiedż .Proszę podać nr.Art. Kodeksu pracy.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lut 2020 12:00

Jeśli nie zatrudnił się Pan ponownie (pomimo uzyskania emerytury) u tego samego pracodawcy, to moim zdaniem przysługuje w tym przypadku ekwiwalent za niewykorzystaną część urlopu. Art. 171. § 1. W przypadku niewykorzystania przysługującego urlopu w całości lub w części z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy pracownikowi przysługuje ekwiwalent pieniężny.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (5 głosów)